DIY: Koszulka z napisem "I am not a morning person"

Rozwiązania typu ,,zrób to sam" są świetnym sposobem na nadanie nowego wyglądu prostym, jednokolorowym rzeczom, które nabierają dzię...

Rozwiązania typu ,,zrób to sam" są świetnym sposobem na nadanie nowego wyglądu prostym, jednokolorowym rzeczom, które nabierają dzięki temu kompletnie odmiennego charakteru. Sprawdza się to także w przypadku starych elementów, które skazaliśmy już na porażkę - dzięki temu pozbędziemy się obawy, że coś zepsujemy. I choć niemal każdy choć raz skorzystał z pomysłu na stworzenie krótkich spodenek ze starych jeansów, malowanie własnych sentencji nie należy do najbardziej popularnych opcji. 
Do tej pory z powodzeniem ozdabiałam eko-torby, które później stawały się świetnym pomysłem na spersonalizowany prezent dla znajomych. Dziś postanowiłam zmierzyć się z prostym, białym t-shirtem. Wybór napisu był dość prosty - zdecydowanie nie należę do rannych ptaszków, a poranki w pracy rozpoczynają się od kawy. 
Jak wykonać taki napis? I czy można koszulkę normalnie prać?
Czytajcie dalej.

 
Potrzebne przybory: 
- Bawełniana koszulka w jasnym kolorze 
- Farba do tkanin (czarna, czerwona)
- Pędzelek z naturalnego włosia (średniej wielkości)
- Papier/gazeta do włożenia pod koszulkę 
- Miękki ołówek (6B)

Farba, której używamy musi być przeznaczona do tkanin. Farby akwarelowe, zwykłe mazaki i markery zmyją się w praniu i pozostawią nieestetyczne plamy. Farby do tkanin można dostać przez internet (allegro, amazon) lub w wybranych sklepach papierniczych. 
Specjalistyczne farby można prać wielokrotnie bez obawy o zniszczenie nadruku (najlepiej ręcznie lub w 40 stopniach w pralce). Zaleca się, by wyprać koszulkę przed malowaniem, a po ukończeniu najlepiej przeprasować ją żelazkiem dla utrwalenia farby.

 
1. Ozdabianie koszulki najlepiej zacząć od włożenia do środka kawałka papieru lub gazety, który zapobiegnie nieestetycznym odbarwieniom z tyłu od farby.  
2. Przy pomocy miękkiego ołówka 6B można bez problemu zaznaczyć interesujące nas miejsca lub tekst. W tym przypadku "I am not a morning person". 
3. W przypadku farb do tkanin nie ma potrzeby maczania pędzla w wodzie. Warto upewnić się, że każde miejsce jest równomiernie pokryte farbą. 
4. Po zakończeniu należy pamiętać o dobrym wyczyszczeniu pędzli. Niestety farba ta po zaschnięciu jest bardzo ciężka do usunięcia. 
5. Wyschnięty t-shirt należy delikatnie przeprasować. Można prasować bezpośrednio namalowane miejsca lub położyć na nie gazetę lub ściereczkę.
Gotowe!
 Elementy od Mygge design możecie znaleźć na instagramie @mygge.design gdzie można zamówić własne spersonalizowane kubki, torby i koszulki. 
Co myślicie o efekcie? Stworzyliście kiedyś własny napis na koszulce?

Zajrzyjcie też tutaj:

1 komentarze

  1. Świetny efekt! Myślę, że to super rozwiązanie dla każdego, kto nie może dla siebie znaleźć koszulki z odpowiednim napisem :) Pamiętam, że moja koleżanka zawsze malowała małe arcydzieła farbami do tkanin - one są naprawdę wytrzymałe :)

    OdpowiedzUsuń