Not understanding anything? Click here to read in English

DIY: Koszulka z napisem "I am not a morning person"

4/09/2017
Rozwiązania typu ,,zrób to sam" są świetnym sposobem na nadanie nowego wyglądu prostym, jednokolorowym rzeczom, które nabierają dzięki temu kompletnie odmiennego charakteru. Sprawdza się to także w przypadku starych elementów, które skazaliśmy już na porażkę - dzięki temu pozbędziemy się obawy, że coś zepsujemy. I choć niemal każdy choć raz skorzystał z pomysłu na stworzenie krótkich spodenek ze starych jeansów, malowanie własnych sentencji nie należy do najbardziej popularnych opcji. 
Do tej pory z powodzeniem ozdabiałam eko-torby, które później stawały się świetnym pomysłem na spersonalizowany prezent dla znajomych. Dziś postanowiłam zmierzyć się z prostym, białym t-shirtem. Wybór napisu był dość prosty - zdecydowanie nie należę do rannych ptaszków, a poranki w pracy rozpoczynają się od kawy. 
Jak wykonać taki napis? I czy można koszulkę normalnie prać?
Czytajcie dalej.

 
Potrzebne przybory: 
- Bawełniana koszulka w jasnym kolorze 
- Farba do tkanin (czarna, czerwona)
- Pędzelek z naturalnego włosia (średniej wielkości)
- Papier/gazeta do włożenia pod koszulkę 
- Miękki ołówek (6B)

Farba, której używamy musi być przeznaczona do tkanin. Farby akwarelowe, zwykłe mazaki i markery zmyją się w praniu i pozostawią nieestetyczne plamy. Farby do tkanin można dostać przez internet (allegro, amazon) lub w wybranych sklepach papierniczych. 
Specjalistyczne farby można prać wielokrotnie bez obawy o zniszczenie nadruku (najlepiej ręcznie lub w 40 stopniach w pralce). Zaleca się, by wyprać koszulkę przed malowaniem, a po ukończeniu najlepiej przeprasować ją żelazkiem dla utrwalenia farby.

 
1. Ozdabianie koszulki najlepiej zacząć od włożenia do środka kawałka papieru lub gazety, który zapobiegnie nieestetycznym odbarwieniom z tyłu od farby.  
2. Przy pomocy miękkiego ołówka 6B można bez problemu zaznaczyć interesujące nas miejsca lub tekst. W tym przypadku "I am not a morning person". 
3. W przypadku farb do tkanin nie ma potrzeby maczania pędzla w wodzie. Warto upewnić się, że każde miejsce jest równomiernie pokryte farbą. 
4. Po zakończeniu należy pamiętać o dobrym wyczyszczeniu pędzli. Niestety farba ta po zaschnięciu jest bardzo ciężka do usunięcia. 
5. Wyschnięty t-shirt należy delikatnie przeprasować. Można prasować bezpośrednio namalowane miejsca lub położyć na nie gazetę lub ściereczkę.
Gotowe!
 Elementy od Mygge design możecie znaleźć na instagramie @mygge.design gdzie można zamówić własne spersonalizowane kubki, torby i koszulki. 
Co myślicie o efekcie? Stworzyliście kiedyś własny napis na koszulce?

1 komentarz:

  1. Świetny efekt! Myślę, że to super rozwiązanie dla każdego, kto nie może dla siebie znaleźć koszulki z odpowiednim napisem :) Pamiętam, że moja koleżanka zawsze malowała małe arcydzieła farbami do tkanin - one są naprawdę wytrzymałe :)

    OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.