Not understanding anything? Click here to read in English

Lakeside

1/11/2015
Hej! Jednym z plusów mieszkania w Skandynawii jest zdecydowanie tutejsza natura. Piękne widoki, bardzo wiele jezior (w tym kilka blisko mojego domu), wyjątkowe zachody słońca, ale też bardzo mroźna zima. Zdjęcia, które tu widzicie zostały wykonane jeszcze w listopadzie, gdy pogoda pozwalała na noszenie lżejszych kurtek, ale jednocześnie wieczorami robiło się na tyle zimno, że nad taflą jeziora unosiła się mgła. To widoczne na zdjęciach znajduje się najbliżej mnie, zatem jest częstym miejscem do spacerów, czy też do biegania (całe jezioro otoczone jest ścieżkami). Wiążą się z nim dodatkowo miłe wspomnienia - było to pierwsze z miejsc, które ,,odkryłam" po przyjeździe do Szwecji. Nie mogę się jednak doczekać, gdy po zimie wszystko znowu się tu zazieleni. :-) /

English: Hey! One of the benefits of living in Scandinavia is doubtlessly the nature in here. Beautiful views, many lakes (including a few near to my home), incredible sunsets, but also very cold winter. Pictures that you see in this post, were taken in November, when the weather allowed wearing lighter jackets, but at the same time the evenings back then were cold enough, that the fog was clearily visible above the lake surface. This lake from the picture is the closest to my place, and at the same time it's the frequent destination of my walks, or running (whole lake is surrounded by the paths). It's also connected to the nice memories - it was the first of many places that I "discovered" after moving in to Sweden. But I can't wait until it will be all green again after the winter. :-) 

8 komentarzy:

 1. Jak tam pięknie. Bardzo lubię wodę, pewnie bym zaraz wskoczył.
  PS: Która jest u Ciebie godzina, że wpis nowy u nas trochę późno. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej:) Też jestem takim wodnym typem, więc czuje sie tu świetnie- bieganie w takiej okolicy to sama frajda :D ah, godzinę mam ta sama co w Polsce- jestem po prostu ,,nocnym Markiem" :):)

   Usuń
  2. Bez Ciebie te zdjęcia nie były by takie piękne :).

   Usuń
  3. Ale miło :D Dziękuję :)

   Usuń
 2. piękne widoki:) lubię zimę ale nie wiem czy tak niskie temperatury przez tak długo okres czasu bym wytrzymała;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak źle! Można się przyzwyczaić :)

   Usuń
 3. Takie okolice zacne dają powera do życia. A miasteczko duże? A mieszkańcy chociaż trochę przyjaźni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malutkie! 50tys. mieszkańców. Ale za to wszyscy bardzo przyjaźni (miło nastawieni do cudzoziemców- praktycznie każdy mówi tez po angielsku).

   Usuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.