Not understanding anything? Click here to read in English

Photo session: Colorful end of summer

9/22/2013
 Ostatnie dni lata - miałam nadzieję, że będą słoneczne i ciepłe, a zamiast tego były szare i deszczowe. Ale jesień już chyba powoli się do nas zbliżała. W każdym razie, chciałabym przedstawić wam moją najnowszą modelkę - Natalię - piękną i niesamowicie fotogeniczną dziewczynę. Znalazła też miejsce do naszej sesji, przy długim murze z graffiti, dzięki któremu tło zdjęć było interesujące i kolorowe. Zrobiłam też kilka zdjęć Tomaszowi - którymi podzielę się w przyszłym wpisie. 

Kilka słów na temat stylu sesji: chciałam sprawić, by wyglądały jasno i promiennie, nawet pomimo tego, że pogoda była tego dokładnym przeciwieństwem. Przecieki świateł mają przypominać o urokach słonecznego lata. Poza tym, co jest świetne - moja praca nad edycją zdjęć polegała tylko na kolorach, krzywych i kontrastach - nie zostało zmienione nic w jej wyglądzie. Obróbka była w tym przypadku zbędna. :-)
Ale dość gadania, oto rezultaty: 


 *Last days of summer - I hoped they would be sunny and warm, but instead they were gray and rainy. Well, I guess the autumn was already nearby. Anyway, I'd like to introduce you my newest model - Natalia - beautiful and incredibly photogenic girl. She found the place for our photoshoot near the long graffiti wall and because of that the background of the photos was interesting and colorful. I also took a few pictures of Tomasz - I'll share them with you in my next post.

A few words about the photo-session style: I wanted to make them look bright, even that the weather was the exact opposite. Light leaks are supposed to remind us about summertime sun.
At also, which I think is great - my work at editing pictures was only about colors, curves and light enhancement - there's absolutely nothing changed in her look. :-) 

But end of talk, here are the results:I co myślicie? :-) / 
 What do you think? :-)

10 komentarzy:

 1. sesje z Wami to sama przyjemność, już teraz rezerwuję termin na zimową! :D dziękuję mała za fociaki ;*
  - N.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale następnym razem zamawiamy lepszą pogodę! :D

   Usuń
 2. Piękne kolory! korespondują z otaczającą aurą ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle slonecznych kolorow. Tak by się chcialo zachowac na dluzej wspomnienie slonecznego lata, na pochmurne jesienne dni, a moze nawet dalej, byle do wiosny. Pozdrawiam. Bea

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne, radosne zdjęcia!:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię Twoje zdjęcia, ale każde jest bardzo "sphotoshopowane". Może wstawiaj też zdjęcia bez tak dużej obróbki, w których od razu widać że było coś poprawiane. Głównie chodzi o te "promienie słoneczne". Za dużo ich. Ujęcia masz ładne. Znajomość Photoshopa też widać. Ale co za dużo to niezdrowo. Czekam na kolejne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie nie zależało mi jakoś na ukryciu ingerencji - w końcu przy takiej pogodzie tego typu kolory byłyby nie możliwe do uzyskania. Ale za to ogólnie postać modelki i twarz były nie ruszone :)
   Myślę, że to dobry pomysł - następnym razem wstawię dla odmiany bardziej naturalne :)
   Pozdrawiam! :)

   Usuń
  2. też chciałam zaproponować, żeby wstawiane zdjęcia były bardziej naturalne;)
   pozdrawiam

   Usuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.