Not understanding anything? Click here to read in English

Make-up favourites

4/06/2013
Gdy myślę o swoim makijażu, mam też na myśli kilka swoich ulubionych produktów. Nie za bardzo podążam za nowościami w tym przypadku, ponieważ jestem zadowolona z tego, co obecnie używam. Poza tym, nie wykonuję makijażu każdego dnia (lub używam samego cienia), zatem taka ilość produktów jest dla mnie wystarczająca. :-) 
 
*When I think about make up, I have on my mind a few favourite products I like to use. I'm not really into trying new things, because I really like the ones I'm using right now. At also I don't do my make-up everyday (or I just use the eyeshadow), so the small amount of eyeshadows and other things is enough for me. :-) 
 
Ulubione cienie (od dołu):
  1.  Chanel Ombre Essentialle Soft Touch (nr 47 Ebony) - oba czarne cienie Chanel z dołu są takie same. Tak mi się spodobał pierwszy, że zdecydowałam się na drugi identyczny. Możecie przeczytać moją opinię o nich TUTAJ. 

2. Chanel ,,Les 4 Ombres" - kolor 08 VANITES - na początku nie byłam zbyt dobrze nastawiona co do tej małej palety (możecie przeczytać moją opinię TUTAJ). Ale wtedy zaczęłam używać ich na mokro, dzięki czemu kolory stały się bardziej wyraźne. Na sucho nie wydawały się zbyt ciekawe (albo nie wiedziałam, jak się z nimi obchodzić). Teraz używam je do jasnego, codziennego makijażu.

3. Dior -5 Couleurs designer - Baza, 3 cienie + eyeliner - Mój zdecydowany ulubieniec, co z resztą widać po zawartości. Moje jedyne zastrzeżenie, to naprawdę kiepski pędzelek nie nadający się do nałożenia eyelinera - jednak z tym sobie można łatwo poradzić. Trwała baza. Spodobał mi się też rozświetlający cień z delikatnym brokatem.

4. Golden Rose - Eyeshadow Trio - najtańszy cień w całym zestawieniu, zakupiony kompletnie przypadkowo, jednak nie rozstaję się z nim. Dobrze się nakłada i ma odpowiednią trwałość. 

5. Shisheido - eyebrow + eyeliner compact - jasny brązowy - pomimo nazwy, używam go wyłącznie do oczy, ponieważ mam naturalnie ciemne brwi. Zakupiony stosunkowo niedawno, ale jako baza sprawdza się bardzo dobrze.

*Favourite eyeshadows (from the bottom):
1. Chanel Ombre Essentialle Soft Touch (nr 47 Ebony) - both black Chanel eyeshadows from the bottom are the same. I liked the first one so much, I decided to have a new one. You can read my opinion about it HERE.

2. Chanel ,,Les 4 Ombres" - color 08 VANITES - at first I wasn't so sure about this palette (you can read that in my opinion HERE). But then I started using them wet, and finally saw nice colors. When I was using them dry, they weren't so unique to me (or I didn't know how to deal with them). Now I use them for the light, everyday make-up.

3. Dior - 5 Couleurs designer - Base, 3 fards + liner - My favourite palette (as you can see from the content). My only objection is that the tiny brush for the eyeliner is really bad - I was unable to apply it on my eyes by using it - but it's easy to handle that by changing it. Really long lasting eyeshadow base. I also liked the light (almost white) eyeshadow with delicate glitter. 

4. Golden Rose - Eyeshadow Trio - the cheapest eyeshadow in my whole make-up list, bought completely accidentally, but it's one of my favourites too. Easy to put on and easy to stay on. 

5. Shisheido - eyebrow + eyeliner compact - light brown - I use it only for my eyelids, because my eyebrows are already dark. Bought not so long time ago. I like to use it as a base. 
 
Przykład palety Diora (brązowy cień). / 
 *Here you can see an example of Dior palette (brown eyeshadow).
 1.  BI-KOR Egyptische Erde (Ziemia Egipska)- najlepszy puder brązujący, jaki kiedykolwiek miałam. Bardzo ładnie pachnie. Poza tym sprawia, że skóra wygląda na delikatnie opaloną. Naprawdę warty polecenia, choć cena zdaje się być odrobinę za wysoka.

1.  BI-KOR Egyptische Erde (Egyptian Land)- the best bronzing powder I've ever had. Smells really nice. At also makes my skin looks a little bit tanned. Really worth recommending. But the price seems to be a little to high.
 
 Planet spa (Avon), krem z masłem shea - jest to krem, który zazwyczaj używam przed nałożeniem płynnego podkładu. Lubię jego kolor (zależy od światła, ale jest srebrny - nie jestem pewna, czy widać to na zdjęciu) i jestem zadowolona z efektu matu po nałożeniu na skórę. /

*Planet spa (Avon) - african shea butter, ,,luxurious facial souffle" - It's a face cream I mostly use before applying any liquid foundation. I like the color (it depends on the light, but it's silver - I'm not sure if it's visible on the picture) and the matt effect on the skin. 
Płynne podkłady:
1. Avon ideal flawless - łatwe do nałożenia. Dozownik z pompką. Zostaje na skórze cały dzień. Nie jest jednak ciężki. Nie używam go zbyt wiele na raz. Zwykle moja skóra po prostu nie potrzebuje podkładu.
2. Avon cashmere finish ,,Magix" - naprawdę zdaje się być kaszmirowy! Był taki czas, że używałam go dość często, ponieważ skóra po nałożeniu jest miękka i gładka. /
 
*Liquid foundations:
1. Avon ideal flawless foundation - really easy to apply. Stays for almost all day. But it's not heavy. I don't use it much. Usually my skin just don't need it.
 2. Avon cashmere finish foundation ,,Magix" - really seems to be cashmere! There was the time I was using it pretty often, just because skin after applying it was soft and smooth. 
 
Przykład użycia pierwszego z podkładów: /
 *The first of Avon liquid foundations, example:
 
Zwykły nie markowy eyeliner. Jest naprawdę malutki, ale dzięki temu łatwiejszy do trzymania w dłoni i do użycia. Cały czas się uczę, jak wykonać idealne czarne linie. /
 
*Simple no-name eyeliner. It's really small, but it makes it easier to hold in hand and to use. I'm still learning how to make the perfect black lines.
 Lakiery Inglot - używam zwykle podstawowych kolorów do frencha. Biały ma bardzo cienki pędzelek, który sprawia, że łatwiej się go nakłada. Nie maluję jednak paznokci zbyt często, ponieważ lakiery nie wytrzymują gry na gitarze i strun. /

*Inglot nailpolish - I mostly use basic set for french. The white one is with really thin brush which makes it easier to apply. But I don't paint my nails so often, because the nailpolish can't handle playing guitar and strings.
Jakie są wasze ulubione produkty do makijażu? :-) /
 *What are yours make-up favourites? :-)

3 komentarze:

  1. Mam ten sam "egipski" puder brązujący:):)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne :). Moim ulubionym kosmetykiem do makijażu jest baza pod cienie :D. I szminka Chanel.

    OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.