Not understanding anything? Click here to read in English

DIY: Geometryczny kolaż z polaroidów i ramka 3D

2/16/2017
 Od ostatniego poradnika DIY minęło już trochę czasu. Aby nadrobić zaległości, publikuję nowe inspiracje. Dzielę się dziś z wami prostym sposobem na ukazanie fotografii w odrobinę ciekawszej formie, niż w zwykłych ramkach. W erze fotografii elektronicznej niewiele osób znajduje czas na to, by wywołać zdjęcia. Zamiast tego, różne ujęcia na zawsze pozostają wyłącznie w pamięci naszego telefonu. Ale nie w moim przypadku! Od kiedy otrzymałam w prezencie aparat Poladoid, który wcześniej długo wisiał na mojej liście marzeń, lubię nacieszyć oczy tymi niedoskonałymi zdjęciami typu instant.

Polaroid by its nature makes you frugal. You walk around with maybe two packs of film in your pocket. You have 20 shots, so each shot is a world. -  Patti Smith
Tak jak w powyższym cytacie - wierzę, że jest jakaś magia w polaroidowych zdjęciach. Tak, niestety są dość drogie (moja wersja pozwala na zrobienie 8 zdjęć w cenie 80-100zł. Ałć...), ale tym samym bardzo cenne. Zatem możecie sobie wyobrazić, że nic nie równa się uczuciu zmarnowanego, kompletnie nieostrego lub ciemnego zdjęcia. Mój chłopak jest w tym mistrzem. :-) ale gdy się nie poddacie, jest szansa, że wasza kolekcja Polaroidów rozrośnie się i nie będziecie mieli pojęcia, co właściwie zrobić z tyloma sztukami. Oto moje dwa ulubione pomysły na ciekawą aranżację.

1. Ramka na Polaroid 3D

To prosta ramka 3D z Ikei, jednakże z małą zmianą - zdjęcie w środku wisi. Sznurek, klamerki i dwie krople gorącego kleju z postoletu powinny pomóc w nacieszeniu się waszą sztuką w nowej formie. Zmiana zdjęcia jest prosta i szybka, więc zawsze można je dopasować do waszego nastroju, sezonu, czy dekoracji w domu. 

2. Geometryczny kolaż ścienny 

Artystyczna forma waszej fotograficznej ekspresji to klucz do tego, by utrzymać całość w unikalnym tonie. Z pomocą kilku gwoździ, sznurka i małych klamerek, stwórzcie geometryczną figurę, która przyjdzie wam na myśl. Im więcej szalonych kształtów, tym więcej możliwości zawieszania Polaroidów w różnych pozycjach. Bądźcie kreatywni! 

A jak wy lubicie eksponować zdjęcia?

Brak komentarzy:

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.