Not understanding anything? Click here to read in English

Paris: Spacer po wzgórzu Montmartre

 
       Myślałam o Paryżu od początku zimy. I nie mogłabym być szczęśliwsza, gdy udało nam się włączyć to piękne miasto w nasz plan podróży. Ponieważ jest w nim coś, co sprawia że ludzie wciąż marzą o powrocie w to miejsce. I to prawda, że jest w nim trochę ukrytej magii, która tylko czeka na odrycie. Jednym z naszych pierszych miejsc było zatem Montmartre, gdzie udaliśmy się zaraz po zobaczeniu słynnego Moulin Rouge. Szybki rzut okiem na menu i ceny był dla nas wystarczający by powiedzieć ,,Cóż, może kiedyś!". Zdecydowanie wizyta nie była tym razem w naszych planach.

Zamiast rozglądać się za atrakcjami z poza naszego budżetu, zawędrowaliśmy w górę wzgórza by zobaczyć piękną, biała bazylikę Sacre Coeur. Co zabawne sama bazylika w środku nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak widok na miasto, który się stamtąd rozpościerał. Mieliśmy szczęście moc podziwiać go w tak słoneczny dzień i porobić ciekawe zdjęcia.
Brakowało tylko francuskich wąsów. Zajęłam się tym.
*Only french moustache was missing. I handled that.
 Jedną z najlepszych rzeczy w przypadku Montmartre jest to, że można tam znaleźć artystów wszelkiej maści, występujących, rysujących i malujących. Cały plac wypełniony jest talentami i niesamowicie jest rzucić na to okiem. Niektóre prace bardzo inspirujące.
A żeby mieć małą, artystzczna pamiątkę, R. i ja kupiliśmy wydruki rysunków. On wybrał czarno-białe a ja do swojego pokoju zdecydowałam się na Paryż deszczowym wieczorem.
 I popularna rzecz we Francji. Frytki mule.
 Montmartre oferuje także różnorodność pięknych, przytulnych kafejek i słynnych łakoci - Macarons.
 Po wielu croissantach dobrze było zdecydować się na nasze długie spacery po mieście. A jaki jest wasz ulubiony francuski smakołyk?

3 komentarze:

  1. Dzisiaj odkryłam Twojego bloga i zagoszczę na nim na dłużej. Paryż to moje ukochane miasto (chociaż byłam tam tylko raz) i Twoje zdjęcia przywołały mnóstwo wspomnień. Pięknie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Inspirująco, ciekawie i ożywczo. Bardzo fajny nowy szablon bloga :)

    OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.