Not understanding anything? Click here to read in English

Podróże: Jesień w Graz

Jeśli chcecie nacieszyć się konkretnym państwem, najlepiej wybrać się w miejsca, które nie są przesadnie turystyczne. Lasy, parki, ładne alejki - to klucz to spędzenia czasu w miłej atmosferze i bez tłumów. Jednakże nie ma nic złego w zwiedzaniu popularnych zakątków. Według mnie najważniejszy jest balans. Dobrze jest pomieszać turystyczne miejsca ze skrawkami życia codziennego mieszkańców. Możemy dzięki temu zyskać nowy punkt widzenia i odkryć, jak widzą kraj ci, którzy są w nim na co dzień, a jak postrzegają go turyści. I dopóki takie wycieczki sprawiają nam czystą przyjemność, nie mamy się o co martwić. I tak właśnie spędziliśmy czas ostatnim razem w austriackim Graz. Oprócz wizyt w mieście i zahaczenia o moją ulubioną Wieżę Zegarową, wybraliśmy się też na małą przechadzkę w górskim lesie. Orzeźwiająco! Oto kilka zdjęć i widoków z wyprawy. 
 
Mgła i góry - magiczne połączenie.
 Zobaczyliśmy też po drodze zamek Eggenberg. Nie zdecydowaliśmy się na wejście do ogrodów, ale spotkaliśmy tamtejsze pawie po drugiej stronie muru.
 To się nazywa uroczy kieliszek do wina. :-)
Uroki zachodów słońca.
 I kraina liści!
 
Wieża Zegarowa widoczna w oddali.
A jakie zakątki są najbardziej interesujące podczas waszych podróży?

4 komentarze:

  1. Śliczne zdjęcia! Ja bardzo lubię zrobić przed wyjazdem listę miejsc wartych zobaczenia, a na miejscu oczywiście ją weryfikuję. Lubię też odkrywać ciekawe zakątki dzięki długim spacerom. I już się stało tradycją, że z moim partnerem próbujemy lokalnych dań (ostatnio np. zupa z sarny w górach). Uwielbiamy urocze miejsca i wspomnienia kulinarne są naszą formą pamiątek jakie zawsze przywozimy :).

    OdpowiedzUsuń
  2. Bombastyczne zdjęcia. Kiedyś łączyłam pracę ze zwiedzaniem. Jak się pracuje jako drugi kierowca, to można po dostarczeniu ładunku w drodze powrotnej jak się już nigdzie nie spieszy zwiedzić coś przy okazji. Nawet jak jest się mega niewyspanym, jeśli kocha się zwiedzanie to nie zważa się na zmęczenie.

    OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.