Not understanding anything? Click here to read in English

Podróże: Świąteczny market w Berlinie

 
Markety świąteczne, zwane Weihnachtsmarkt to tradycja kojarząca mi się przede wszystkim z Niemcami, jednakże pojawiają się także w Austri i wielu innych zakątkach świata (także w Szwecji). W Polsce tego typu markety można zobaczyć w grudniu w stolicy i największych miastach, choć oczywiście nie jest to reguła i nawet moje nieduże miasto rodzinne próbowało coś takiego stworzyć. I choć słyszałam o tych miejscach od lat, to nigdy do tej pory nie udało mi się tam wybrać. W grudniu zmobilizowaliśmy się jednak ze znajomymi i postanowiliśmy zrobić jednodniową wycieczkę samochodową. 
Po przyjeździe przywitał nas mroźny Berlin, który zachęcał do ogrzania się kubkiem grzanego wina. 
Co można było znaleźć w markecie w Berlinie? Przede wszystkim pyszne grzane wino w kilku smakach (najlepsze było pomarańczowe), a także łakocie w każdej formie - głównie ogromne pierniczki, orzechy w miodzie i jabłka w czekoladzie i karmelu. Muszę przyznać, że wyglądało to fantastycznie. Z każdej strony otaczały nas tłumy osób korzystających z lodowiska, spacerujących pośród mini-ognisk, pijących wino i cieszących się ze świątecznej atmosfery.
Market który odwiedziliśmy znajdował się na Alexanderplatz, jednak w mieście było wiele podobnych miejsc.

Bliskość Berlina była dla nas atutem, dzięki czemu nie mieliśmy problemów organizacyjnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować podobne wyprawy przy pomocy stron podróżniczych, np: http://www.jaworzyna.com.pl/
Odwiedziliście kiedyś taki świąteczny market?

1 komentarz:

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.