Not understanding anything? Click here to read in English

I love Stockholm


 Kocham Sztokholm! Pomimo tego, że wiem, że moi znajomi mają już zdecydowanie dość odwiedzania go w kółko, ja nadal kocham to miejsce i zawsze wracam tu z przyjemnością. Nie wiem, co dokładnie lubię w tym mieście. Czy to bliskość Bałtyku, czy poprzez piękną architekturę z pomarańczowymi i żółtymi budynkami. Może to też atmosfera - zarówno w czasie gorącego lata, jak i pięknej zimy z płatkami śniegu spadającymi z nieba, jak ostatnim razem. Cokolwiek by to nie było, może to po prostu kombinacja wszystkich czynników. Zatem możecie sobie wyobrazić, jaka byłam szczęśliwa, gdy mieliśmy cały dzień na spędzenie tam, po powrocie z Helsinek i przed udaniem się z powrotem do Falun. Słońce i dobre towarzystwo - czego jeszcze mogłabym chcieć? :-)

*English: I love Stockholm. Even though I know that my friends had already enough of seeing this city over and over, I still do love this place and I always come back there with a pleasure. I don't know what I like the most about this city. The closeness to the Baltic sea, or maybe the beautiful architecture with orange and yellow buildings. Maybe I also like the atmosphere - both during the hot summertime, as during the beautiful winter with snowflakes falling down from the sky, as it was the last time. Whatever it would be, maybe it's a combination of all those factors. So you can imagine how happy I was when we had a whole day to spend there after our Helsinki cruise, before heading back to Falun. Sun and good company - what else could I ask for? :-)
 Nie mogliśmy odmówić sobie małej przerwy na mrożony jogurt!
We couldn't refuse ourselves a little frozen yogurt stop!

Jakie są wasze ulubione sztokholmskie zakątki? :-) /
What are yours favorite places in Stockholm? :-) 

2 komentarze:

 1. Trafiłaś idealnie z tą pogodą, jak ja byłam to niestety cały czas lał deszcz... brak parasoli czy innych przeciwdeszczowych ubrań z kapturem zniszczyło całą przyjemność ze zwiedzania czy spacerowania. Po godzinie byliśmy już tak zmarznięci, że nawet nie miałam ochoty po spacer po galerii handlowej - który uczyniłabym z przyjemnością, zważając na to, że u pl nie ma takich sklepów. Trudno... będzie trzeba wybrać się ponownie;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jesteśmy jak magnes na dobrą pogodę, ale zazwyczaj gdzie się nie udamy, tam jest naprawdę pięknie! Letnie słońce, a zimą piękny, puszysty śnieg.
   Ale faktycznie, jak tak pada to odbiera to całą przyjemność z chodzenia, no i miasto wygląda na takie szaro-bure... Następnym razem będzie lepiej! :)

   Usuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.