Not understanding anything? Click here to read in English

Frozen lake

Hej! Czy jest tu oprócz mnie ktoś, kto lubi zimę? Zamiast narzekać na wszechobecne zimno i śnieg- lepiej docenić uroki takiego klimatu i wybrać się na spacer po zamarzniętym jeziorze!
Pamiętam, że gdy byłam jeszcze dzieckiem, razem z rodzicami wybraliśmy się w taki sposób na łyżwy. Nigdy później tego nie powtórzyłam, zatem taki śniegowy spacer sprawił mi dużo radości. W końcu nie każdego dnia można usiąść... na środku jeziora. :-) Ale żeby zobaczyć lód, trzeba było odgarnąć porządną górę śniegu. 
Szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy widziałam w Polsce tyle śniegu (w tym roku nie uświadczyliśmy go nawet w grudniu), zatem to jeden z plusów Szwecji- tu jest go pod dostatkiem! Zapraszam więc do obejrzenia kilku zdjęć ze spaceru z koleżanką, która taki ogrom śniegu zobaczyła pierwszy raz w życiu. :-) 

*English: Hey! Is there anyone except of me, who likes winter? Instead of whinning for the overwhelming cold and snow - it's better to enjoy the perks of that climate and take a walk on the frozen lake! I remember when I was a child, we went skating like that with my parents. I never repeated that experience again, so I enjoyed this snow walk. Not everyday you're able to sit in the... middle of the lake. :-) But to see the layer of ice, I had to remove a lot of snow.
To be honest, I can't remember when was the last time when I saw that amount of snow in Poland (this year even december was rainy), so it's one of the benefits of living in Sweden - here there's enough of it! So now you can see a couple of pictures taken during the walk with my friend, who's experiencing her first real winter. :-)
 
A jakie wy macie sposoby na przetrwanie zimy? :-) /
And what are your ways to survive the winter? :-) 

7 komentarzy:

 1. U mnie śniegu to jeszcze nie było tej zimy. ;) Teraz świeci piękne słońce i czuję się trochę jak na wiosnę. Przyznam się, że mi odpowiada taka pogoda, bo nie lubię zimna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam zdjęcie z kilku miejsc z Polski - serio wiosennie!

   Usuń
 2. Cholernie zazdroszczę! Tutaj posypało, godzinę później zniknęło... I tyle z zimy. Ale pewnie przyjdzie w marcu. Jestem cierpliwa, poczekam ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam te bazie u Ciebie na instagramie :D

   Usuń
 3. Pięknie, pięknie, noż cholercia pięknie! Gdzie to jezioro? Sporawe! Ciekawe, czy ryby latem w nim biorą. A ja wam mówię, że śnieg spadnie na Wielkanoc tak jak dwa lata temu było. Padał sobie biały puch, a ja przed święceniem jajek jeszcze odgarniałam go łopatą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bojsenburg beach (rejon Dalarna). To tylko część jeziora- w rzeczywistości jest naprawdę ogromne. Przejście go dookoła ze znajomymi zajęło nam 5h. Na pewno biorą!

   Usuń
 4. A 300 km na południowy-wschód + 7 stopni, na drogach i chodnikach bardzo ślisko przez roztapiający się lód. ;( A jednym z powodów mojej przeprowadzki do Szwecji była piękna i śnieżna zima. ;p

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.