Not understanding anything? Click here to read in English

Home sweet home

10/09/2014
Cześć wszystkim! Tak jak zapowiedziałam na fanpage'u, przychodzę do was z małą porcją zdjęć mojego nowego domu. Gdy je robiłam, byłam jeszcze w małym chaosie po wprowadzeniu się (w sumie nadal jestem) - nie licząc podstawowych mebli mieszkanie było całkowicie puste w wyposażenie. Musiałam wybrać się więc do Ikei i dotargać z ogromnąąąąą torbą pełną kuchennych przyborów, kołdrą i wszystkim, co najpotrzebniejsze na chwilę obecną. 
Całość jest bardzo ładna, schludna i utrzymana w nowoczesnym szwedzkim klimacie. Wszystkie meble i sprzęty są nowe, co bardzo mi odpowiada - nie zdążyłam jeszcze nawet ściągnąć folii z piekarnika. Całość składa się z dużego pokoju, w którym jest łóżko, stół i krzesło (aktualnie pożyczone znajomym) i wbudowanej (bardzo pojemnej!) szafy, małego przedpokoju połączonego z kuchnią i łazienki - w której bardzo zaskoczył mnie wygląd prysznicu (podobno wielu szwedów korzysta z takiego rozwiązania - pomimo szokującego pierwszego wrażenia jest bardzo funkcjonalny i wygodny). Drzwi wejściowe zamykają się na dotykowy klucz oraz kod. Mam wrażenie, że Szwedzi bardzo lubią tego typu technologie, bo wejście do budynku także wymaga przyłożenia tego klucza, podobnie jak wejście na główne korytarze, a nawet... skrzynka na listy jest automatyczna. :-)
Mieszkam sama (jak prawie wszyscy studenci) i nie narzekam na brak miejsca - wielkością mieszkanko przypomina kawalerkę. Do szczęścia brakuje mi już tylko kilku ozdób, zdjęć w ramkach i białych lampek. :-) 

Hey everyone! Just as I announced on my fanpage, I'm coming to you with a small pack of pictures of my new home. When I was taking them, I was still in unpacking chaos after moving in (well I actually still am) - so except of basic furnitures, my flat was completely empty with any utensils. I had to go to Ikea and bring a huuuuugeee bag full of kitchen stuff, cover and everything I needed for now. The whole flat is really nice, clean and kept in modern swedish style. Everything here is new - I still haven't removed the foil from my oven. I have here a big room with bed, desk and chair (now borrowed to my neighbor) and very big closet, small hallway connected with kitchen and a bathroom - where I was really surprised about how the shower looks like (I heard many Swedes are into this solution in their homes - but except of weird first impression, it's very functional and comfortable). The doors are locked on touch-key and code. I think Swedes like that kind of technology, because even the entrance to the building is for the touch-key, as well as the main hallways and even... my mailbox is automatic. :-)
I live alone (as almost every student), so I don't complain about the lack of the space - judging by the size of this flat I would say it's like a bachelorhood type. To be fully happy I need to add some decorations, pictures in frames and white lights. ;-) 
Szukam pomysłów na proste domowe ozdoby - zatem jeśli przyjdzie wam coś do głowy, podzielcie się w komentarzach :-) /
*I'm looking for the ideas for simple home decorations - if you have something on your mind, feel free to thare them in comments. :-)

18 komentarzy:

 1. przeprowadzka na stałe czy erasmus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeprowadzka na czas magisterki. Później się zobaczy. :-)

   Usuń
 2. a czemu akurat Szwecja?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze myślałam o Skandynawii - chociaż nigdy przedtem tu nie byłam. Jakoś mnie tu ciągnęło. Poza tym mają tu naprawdę dobre uczelnie i prawie wszyscy mówią dobrze po angielsku. :)

   Usuń
 3. Chciałoby się żeby każdy pokój w Polskim akademiku tak wyglądał :) Miłego pobytu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od niedawna śledzę Twojego bloga, a wpadłam na niego szukając inspiracji na ozdobienie kubka :) Sama nie dawno zaczęłam myśleć o wyjeździe za granicę na magisterkę, ale czekają mnie jeszcze 2 lata, więc bardzo miło mi widzieć, że ktoś realizuje takie plany! Życzę powodzenia i fajnie spędzonego czasu , bo Szwecja ma magiczny klimat po względem architektury więc zazdroszczę :D I oczywiście będę bacznie śledzić bloga! Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że podoba Ci się mój blog :) Jeśli się zastanawiasz - spróbuj to zrealizować. I rzeczywiście szwedzka architektura i design bardzo mi się spodobały :)

   Usuń
 5. Looks great!!!
  I'ld love to have my own apartment as well!!!!

  http://the-haute-strawberry.blogspot.gr/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks! :) Oh everything is still before you :))

   Usuń
 6. Podoba mi się to mieszkanie! A Tobie brakuje kudłatego różowego koca :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi też - oooo takkkkk! Muszę poprosić mamę, żeby mi taki wysłała. :-)

   Usuń
 7. Nie dopatrzyłam się nigdzie nazwy kierunku studiów jaki wybrałaś. Można zapytać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Political science - terroryzm, globalizacja itp. :)

   Usuń
 8. Oby każda studencka stancja tak wyglądała :) Naprawdę pięknie, powodzenia w nowym kraju/mieście i na studiach! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bym takich życzyła innym studentom :) Dzięki! :))

   Usuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.