Not understanding anything? Click here to read in English

Beauty: Tangle Teezer -opinion

6/01/2014
 
Cóż za odkrycie. Słyszeliście kiedyś o szczotce o nazwie ,,Tangle Teezer"? Myślę, że wśród moich czytelniczek znajdzie się wiele dziewczyn, które dowiedziały się o tym wynalazku lata przede mną, a nawet wśród moich koleżanek są takie, które używają tej szczotki regularnie. Po raz pierwszy spotkałam się z nią na kilku blogach o tematyce związanej z urodą. Pomimo tego, że nigdy nie rozważałam jej zakupu, zawsze podobały mi się z wyglądu - kolorowe i urocze. Wtedy też Klaudia Maniewska z bloga ,,Room of Colours" dała mi wypróbować swoją i to było to! Od razu zdecydowałam o zakupie jednej dla siebie i wybór padł oczywiście na kolor różowy. Zatem co mogę powiedzieć o tej szczotce? Czy jest warta zakupu i używania? Lub jakie są plusy i minusy jej posiadania? Zachęcam do przeczytania mojej krótkiej recenzji poniżej. :-)


Whoah! What a great discover. Have you ever heard about ,,Tangle Teezer" hairbrush? I think that actually there are many girls, who already heard about this invention years before me, and I know that even some of my friends are using this thing constantly. Personally I saw this thing for the first time on some beauty blogs. I never really considered buying it, but I liked how it looked like - colorful, and nice. Then Klaudia Maniewska from ,,Room of Colours" let me try her own ,,Tangle Teezer", and that was it! Immediately I made my decision about buying one for myself. I thought the pink would be just right for me. So what can I say about this hairbrush? Is it worth buying and using? What are the advantages or disadvantages? Read my short review below. :-)


 
Dla kogo jest przeznaczona szczotka ,,Tangle Teezer"? Dla wszystkich cierpiących na plączące się i posiadających trudne do ułożenia włosy. Sama mam długie włosy i zawsze się denerwowałam w czasie ich rozczesywania po myciu, lub gdy chodzę z rozpuszczonymi przez cały dzień (zwłaszcza, gdy wieje wiatr). 
Czy ona w ogóle działa? Przyznaję z zaskoczeniem, że tak! Możliwe jest używanie jej na dwa sposoby - z mokrymi, lub suchymi włosami. I niezależnie od tego, który sposób preferujecie, efekt powinien być satysfakcjonujący. Z poplątanymi włosami i bez żadnej odżywki (zwykle używam jakiejś do ułatwienia rozczesywania), byłam w stanie rozczesać je bez dyskomfortu. Nie elektryzowały się także w czasie czesania.
Dla niektórych osób cena może być sporym minusem (kupiłam swoją za ok 30zł), ale dostępne są różne kształty w różnych cenach. Można znaleźć wersje zamykane (by nie zniszczyć plastikowych końcówek), większe i mniejsze. Ale uważam, że jest warta każdej ceny, naprawdę.
Niestety z tego, co mi wiadomo, dostępna jest cała masa podróbek - chociażby na allegro, gdzie sprzedawane są szczotki z wyglądu przypominające oryginalne teezery, a w rzeczywistości ludzie przepłacają za chińskie repliki. Najważniejsze to kupić swoją w sprawdzonym sklepie, do którego macie zaufanie. 
Szczerze próbowałam wpaść na jakikolwiek inny minus tej szczotki, ale nic nie przychodzi mi do głowy. Jest po prostu dobra. I z całą pewnością mogę stwierdzić, że nigdy nie wrócę do standardowych modeli.


,,For who ,,Tangle Teezer" brush was made? For everyone suffering from tangling, hard to style type of hair. I do have long hair and I always got annoyed while brushing it after washing it, or when walking with my hair down all day long (especially during the windy days).
Does it really work? Suprisingly, but yes it does! It's possible to use it both ways - with dry or wet hair. And no matter which way you choose, the effect should be good. With my hair tangled, and with no hair conditioner (I usually use one to ease brushing) I was able to brush it and don't feel uncomfortable. And I didn't have any problem with static hair while using it.
There are several more advantages. Besides good design, it's not too big and can be easily carried in a bag (good for people who are often travelling). Cleaning it up it's also not a problem, because you can just wash it under the water. 
For some people the price may be a disadvantage (I bought mine for about 30PLN), but there are different shapes with different prices. You can find for example a ,,Tangle Teezer" with a case to close (to not destroy the plastic endings), the bigger or smaller ones. But I think it's worth every price, seriously.
But as I noticed, there are many fake brushes available online - ebay, allegro, where you can buy hairbrushes with similar design, but in fact you'll pay much for chinese replicas. The most important thing is to pick a reliable store to make the order.
Honestly, I tried to think about any other disadvantages, but I couldn't find anything. This brush is just good. I can surely say I would never come back to the basic ones.


A wy słyszałyście o niej? Używacie? Podzielcie się swoją opinią.

7 komentarzy:

 1. mam i używam... czy jest taka świetna? lubię jej używać do rozczesywania mokrych włosów, nie znoszę czesać nią kucyków itp... mam dosyć gęste włosy i szczotka nie zbiera ich dobrze... no i jeszcze cena... prawie 30 zł za kawałek plastiku... no ale cóż sama mam i mam zamiar kupić kolejną bo do rozczesywania włosów po myciu jest niezastąpiona...

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam w wersji kompaktowej i jestem bardzo zadowolona ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja mam swoją compact bo była w promocji na puder.pl Trochę, żałuję,że nie poczekałam, bo teraz na pudrze jest w zestawie z kosmetykami z beauty sets, ale moze zamówię i dam komuś w prezencie
  super się nią maskę mleczną nakłada i zdecydowanie mniej włosów wyrywam sobie przy czesaniu

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam właśnie tę podróbkę i jest świetna :). Jeśli oryginalny TT jest jeszcze lepszy, to padnę przed nim na kolana. Gdy tę zrujnuję, to kupię właśnie oryginał :). Nie chciałam wtedy przepłacać, nie będąc pewna, czy to aby na pewno taka fajna rzecz. Teraz wiem, że TAK.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że warto trochę dozbierać i kupić oryginał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie chyba te 30zł na szczotkę nie wymaga większych poświęceń finansowych. W każdym razie używam swoją cały czas i potwierdzam, że warto ;)

   Usuń
 6. Też ją mam i jestem z niej bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.