Not understanding anything? Click here to read in English

Recipe: Coconut water coffee drink

4/07/2014
 
Cześć! Czasami mamy ochotę na coś słodkiego, jak na przykład moją jagodową muffinkę ze zdjęcia powyżej. Ale jednocześnie przydałoby się do niej coś do picia. Normalna kawa jest czasem zbyt słodka, by pasowała do wypieków, czy babeczek, a niewiele osób lubi spożywać ją bez cukru. Jest za to pomysł na wykorzystanie wody kokosowej, zamiast zwykłej, do przygotowania świetnego napoju kawowego (w obu wersjach: gorącego i zimnego). Naturalna woda kokosowa (nie mleko kokosowe!) to jeden z najzdrowszych napojów na świecie. Kawa sama w sobie także jest dobra chociażby dla naszego serca (w małych porcjach oczywiście). Dlaczego więc nie połączyć obu tych składników razem? 

*Hi! Sometimes we have a craving for something sweet, just like mine blueberry muffin from the picture above. But yet, we'd like to have something to drink with it. A normal coffee seems to be too sweet to combine with any cupcakes, and not many people like to drink it without any sugar. 
There's an idea to use a coconut water instead of normal one, to prepare a great coffee drink (both ways: hot or cold). Natural coconut water (not coconut milk!) is one of the healthiest drinks in the world. The coffee itself is also good for our heart (in small portions of course). So why won't combine them together?
 
Do 1 napoju potrzebujecie:
- 1 szklanki świeżo zaparzonej kawy (najlepiej z ekspresu, przy użyciu normalnej wody)
- 1 świeżego kokosa (powinno w nim być wystarczająco dużo wody kokosowej na 1 szklankę)
opcjonalnie: kostki lodu i słomka

Przygotowanie:
Tak proste, jak to brzmi! Przygotujcie 1 szklankę kawy przy użyciu ekspresu i wymieszajcie ją w większym naczyniu z 1 szklanką wody kokosowej. Serwujcie zimne, jako napój z kostkami lodu, lub bez. Gotowe! Smakuje orzeźwiająco z naturalnym posmakiem kokosa. Smacznego! 

For 1 drink you need:
- a small glass of brewed coffe (using coffee machine and normal water)
- 1 fresh coconut (there should be enough coconut water for 1 small glass)
optionally: ice cubes and a straw

Preparation:
Easy as it sounds! Prepare 1 small glass of coffee using coffee machine and mix it in larger glass with 1 glass of fresh coconut water. Serve cold with ice cubes or without them. It's done!
Tastes fresh with a natural scent of coconut. Bon appetit!
 A tak przy okazji po prawej stronie bloga jest mała ankieta odnośnie języka, w jakim powinien prowadzony być blog: tylko w polskim, lub tak jak do tej pory polsko-angielskim. Co o tym myślicie? Chciałabym poznać waszą opinię na ten temat. :-)

3 komentarze:

 1. A nice one!

  Katie
  xx

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystko ładnie pięknie, tyle że właściwości zdrowotne ma woda ze świeżego (zielonego) kokosa. te, które można dostać w sklepach zawierają już wodę 'zastałą', w dużej mierze pozbawioną cennych składników. niekoniecznie musi to być jakaś super zdrwa alternatywa, chociaż na pewno pyszna <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno wszystko świeże jest o wiele lepsze i zdrowsze. Niestety u nas w Polsce otrzymanie takiego zielonego kokosa graniczy z cudem :D

   Usuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.