Not understanding anything? Click here to read in English

DIY: Earrings with photos

4/09/2014
 
Cześć! Przyglądając się najnowszym kolekcjom biżuteryjnym zauważyłam, że zdecydowana większość z nich dotyczy elementów ze zdjęciami, bądź grafiką. Często są to obrazki przedstawiające napisy, a czasem też miasta - np. Paryż. Niektóre firmy oferują także wykonywanie tego typu ozdób na zamówienie - np. spinki do mankietów, czy pierścionki z imionami pod szkłem, lub ważną datą. Jednak kwoty, które musielibyśmy przeznaczyć na taki element są według mnie zdecydowanie zbyt wysokie. Wydawanie 100-200zł na coś, co można z łatwością wykonać samemu w domu, nie jest zbyt rozsądne. Przygotowałam więc prosty poradnik, opisujący jak wykonać kolczyki z dowolnym zdjęciem, czy grafiką, za ułamek oryginalnej kwoty. W swoich kolczykach wykorzystałam grafikę z logo Starbucks, ponieważ gdzieś w internecie rzuciły mi się takie w oczy i uznałam, że wyglądają uroczo w tej formie. Nie oznacza to jednak, że jestem oddaną fanką tej kawiarni. Spodobały mi się po prostu wizualnie. 
W taki sposób można również wykonać wcześniej wspomniane spinki do koszul, pierścionki, naszyjniki i tym podobne. Zaczynajmy! 

PS A tym, którym spodobała się taka biżuteria, ale nie reflektują na wykonywanie jej samemu, zapraszam do mojego sklepiku MALLY, gdzie oferuję opcji dowolnej personalizacji: TUTAJ

Hi! When I looked at the newest jewellery collections, I noticed that most of them contains kind of pictures or graphics. Sometimes they have pictures with words, but also pictures of cities – for ex. Paris. Some companies are offering making that kind of jewellery for the special order – rings with names or dates under the glass. But the prices are too high. Spending 100-200PLN for something that could be easily created at home is not wise. So I made a simple tutorial explaining how to make graphic earrings with Starbucks logo. It’s really cheap. In my graphic earrings I used printed logo, because I liked how it looked. It doesn’t mean that I’m a huge fan of this cafeteria.
 CZEGO POTRZEBA DO WYKONANIA KOLCZYKÓW:
- bazy do kolczyków oraz dopasowanych do nich rozmiarowo szklanych kaboszonów (można je zamówić przez internet, lub kupić w sklepach stacjonarnych z półproduktami do wyrobu biżuterii)
- papieru fotograficznego i drukarki (lub po prostu wyciętych kawałków z magazynów, wywołanych zdjęć itp.)
- kleju do szkła (kropelka się nie nadaje!)
-nożyczek

JAK ZROBIĆ KOLCZYKI:
1. Zabawę zaczynamy od wyboru interesującej nas grafiki, lub zdjęć. Ja wydrukowałam swoją, ale można użyć dowolnego kawałku czasopisma, gazety itp (najlepiej, gdy papier jest grubszy i śliski).
2. Dopasowujemy nasze zdjęcie rozmiarem i kształtem do szklanego kaboszonu. Swoje od razu wydrukowałam okrągłe. Ale jeśli nie korzystacie z tej opcji, możecie po prostu odrysować kółko ołówkiem, czy długopisem. 
3. Grafikę smarujemy klejem do szkła z przodu i naklejamy na nią kaboszon, dobrze dociskając. Gdy całość będzie już równo przyklejona, wycinamy brzegi.
4. Smarujemy klejem do szkła wnętrze bazy do kolczyków i przyklejamy do niej wcześniej wyciętą grafikę z przyklejonym już kaboszonem. Dobrze dociskamy i zostawiamy do wyschnięcia.
5. Gotowe! Całość tworzenia nie powinna zająć więcej niż 5 minut. 

WHAT DO YOU NEED TO MAKE EARRINGS: - Earring base and glass cabochons with the same size (they can be ordered online or bought in a store with element for jewellery makers) - Photo paper for printing (or you can just cut graphic from magazines or old pictures) - Glue for the glass - Scissors
HOW TO MAKE EARRINGS:
1. Start from picking interesting graphic or pictures. I printed mine, but you can use a part of magazine (it’s better when the paper is pretty thick and smooth).
2. Adjust the picture to fit to the size of cabochons. I printed mine in round shape already. But you can use pencil to draw the lines to cut the rest off.
3. Glue the cabochon to the graphic and press. When it’s glued, cut off the rest.
4. Glue the bottom of the earring base, also pressing. Wait until dry and it’s ready to wear!
5. The time of creating shouldn't be much more than 5 minutes.
 Gotowe do noszenia! 
I co myślicie o efekcie końcowym? :-)

2 komentarze:

  1. Powiedz mi, jak zmniejszyć lub obrać kształt jaki nas intesuje. Nigdzie tego nie ma, a to jest dość kluczowe (; pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja swoje grafiki przygotowuję w okrągłym kształcie w rozdzielczości mniej więcej po 180x180 pikseli i drukuję wybierając opcję zdjęcia portfelowego. Zawsze pasuje do małej wielkości kaboszonów.

      Usuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.