Not understanding anything? Click here to read in English

Permanent keratin hair straightening

8/22/2013
Cześć! Dziś powiem wam co nieco o włosach. Większość zdjęć z moim udziałem, które publikuję na blogu są z wyprostowanymi włosami (lub z kucykiem). Nie jest łatwo opisać to, jakie są naturalnie - nie kręcone, ale nie idealnie proste. Są bardzo podatne na pogodę - falują się w czasie deszczu, lub gdy na zewnątrz panuje wilgoć (nawet po prostowaniu lub użyciu lakieru do włosów!).
Częste prostowanie wpływa na nie w negatywny sposób, więc w końcu zdecydowałam się wybrać do fryzjerki na trwałe prostowanie (wygładzanie) włosów metodą keratynową. W tym poście przedstawię wam swoje spostrzeżenia na temat tego zabiegu. /
 
*Hi! Today I'm gonna tell you something about hair. Mostly all of the pictures of myself that I'm publishing on my blog are with the straightened hair (or with ponytail). It's not easy to describe their natural condition - they're not curly, yet not perfectely straight. At also they become wavy during the rain or moisty weather (even after straightening and using the hairspray!).
 Straightening them very often affected their condition in a bad way, so I finally decided to go to the hairdresser for the permament keratin hair straightening. In this post I'm going to write down some of my observation about this procedure.
 
Oto różnica między naturalnymi włosami i tymi wyprostowanymi przeze mnie. /
 *Here's the difference between my natural hair and straightened by me.
I włosy zaraz po trwałym keratynowym wygładzaniu - jedwabiście gładkie, idealnie wyprostowane i błyszczące. /
 
*And my hair after the permanent keratin hair straightening - just after procedure.
Silky smooth, perfectely straightened and shiny.

Więcej o zabiegu:
*dla kogo?- dla wszystkich, których denerwują kręcące się/puszące/falujące włosy i chcą je wygładzić
*na jak długo? - efekt zabiegu może się różnić w zależności od stanu włosów. Im bardziej włosy są kręcone, tym krócej efekt będzie trwał. Nie jest to też zalecane do rozjaśnianych włosów. Moja fryzjerka powiedziała, że efekt powinien się utrzymywać od 3-4 miesięcy. 
*gdzie? - u fryzjera. Nie polecam robienia tego w domu.
*jaka jest cena? - cena zależy od długości włosów, używanej metody (i kosmetyków), a także od salonu. Gdy rozglądałam się za odpowiednim miejscem do zrobienia tego, zauważyłam, że ceny wahają się pomiędzy 500-800zł. 
*czas zabiegu - mój trwał ok. 2,5 godziny
*domowa pielęgnacja - po zabiegu nie można myć włosów przez 1 dzień - przez ten czas nie możemy narażać włosów na deszcz i wilgoć, nie można ich zakładać za ucho, używać gumek ani spinek. Następnego dnia można użyć tylko specjalnych kosmetyków - szamponu i odżywki (bez soli). Fryzjer powinien powiedzieć wam, jakie powinniście kupić. Moje są z serii ,,CHI Enviro".
Po zabiegu nie można też używać żadnych innych kosmetyków do pielęgnacji, ani układania włosów. Najlepiej nie narażać ich też na chlor (z basenu).
*jak wygląda zabieg? - fryzjer myje nasze włosy, nakłada specjalne kosmetyki, następnie keratynę, która powinna zostać na włosach przez ok. 20 minut (czas na czytanie książki :-) ), zmywa ją, a następnie prostuje włosy. Cały proces polega na powtarzaniu tego w kółko. Trochę nudne. /

*More about the procedure:
*for who? - for anyone who's annoyed by having curly/puffy/wavy hair and wants to smooth it
*for how long? - effect of the procedure may be different according to the condition of our hair. The more curly it is, the less the effect will last. At also it's not recommended for the bleached hair. My hairdresser said that it should last for me from 3-4 months.
*where to? - at hairdresser's. I don't recommend doing it at home.
*what's the price? - price depends on our hair lenght, at also it depends on the method, because there are different ways to do it and different cosmetics. When I did my research I noticed that it's between 500-800PLN
*time of the procedure - mine took about 2,5h
*home care- after the procedure it's not allowed to wash our hair for 1 day - at the same time we can't expose our hair for moisty/rainy weather, we can't use any hairpins / hairclips. The next day we must only use special hair cosmetics - shampoo and conditioner (without salts). Your hairdresser should tell you which one you can buy. Mine are from ,,CHI Enviro". 
We also can't use any other cosmetics also we should avoid chlorine (from the pool).
*how the procedure looks like? - hairdresser washes our hair using special cosmetics, then applies keratin which stays on for about 20minutes (time for reading a book :-) ), then washes it out again and straightening. It's all about repeating it all over again. Pretty boring.
 
Moje przemyślenia po umyciu ich w domu (dzień 2 i 3)- wyglądają fantastycznie! Po raz pierwszy w życiu obudziłam się, rozczesałam włosy i... już! Wyglądały jak świeżo po prostowaniu. Żadnego puszenia, żadnych fal, idealna fryzura. Wiem, że za kilka miesięcy efekt nie będzie taki spektakularny, ale nie przeszkadza mi to. Dla mnie i tak będzie wystarczający.
Czy polecam taki zabieg? Tak! Idealny dla tych osób, które chcą odstawić prostownicę w domu. 
 
*My thoughts about washing it at home (day 2 and 3) - they look wonderful! For the first time in my life I woke up, brushed my hair... and they were done! Looking just like after straightening. No puffs, no waves, perfect haircut. I know that for a few months the effect won't be so spectacular, but I'm ok with that. For me it's enough.
Do I recommend it? Yes! It's perfect for those who wants to quit using straightener at home.  
Ktoś z was słyszał o takim zabiegu? Albo próbowaliście? Jaka jest wasza opinia na ten temat? :-) /
 *Have you ever heard about something like that? Or have you ever tried? What is your opinion about it? :-)

15 komentarzy:

 1. Super!! Jestem ciekawa jak będą prezentować się za miesiąc. Efekt jak dla mnie zadowalający. Masz spokój i pięknie wyprostowane włosy :))

  Pozdrawiam,

  Malko

  OdpowiedzUsuń
 2. piękny efekt :)
  zapraszam do mnie na rozdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałam już 2 razy robioną keratynę, globalem i true, moim zdaniem true keratin daje najlepsze efekty, bo regeneruje włosy prostując je :) ale widać jest mnóstwo preparatów i zasad. Np po global keratin nie można wiązać, zaczesywać czy też mieć kontaktu z wilgocią przez 72h, a po True Keratin minimum 48h (chociaż ja dopiero po 72h spłukałam :P)
  Efekt fajny, pokaż nam włosy za miesiąc!! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam włosy identyczne jak Twoje! I denerwuje mnie strasznie to prostowanie... Koniecznie pokaż za jakiś czas włosy bo myślę o trwałym prostowaniu, tez bym tak chciała rano wstać przeczesać włosy i być gotowa ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj chyba kiedyś tego spróbuję! Włosy mam falowane, ale nie układają się dobrze :/ mieć tak proste i gładkie na co dzien, marzenie ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. moje wlosy sa nieposkromione
  mam na glowie artystyczny nielad
  moja mama ma krecone wlosy, ojciec proste a ja mam cos po srodku czyli ogolny balagan :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Zastanowiło mnie ostatnio, ile masz wzrostu ;))

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałam kiedyś robione trwałe prostowanie włosów - jakoś 4 lata temu. Nie wiem niestety jakiej firmy kosmetyki były użyte, ale robiłam to w salonie L'Oreal Professionell. Efekty były słabe niestety, ponieważ fryzjerka (po konsultacji ze mną) stwierdziła, że mam delikatne włosy, więc nie może dać najsilniejszego specyfiku, ale prawie najsłabszy. No i przez to efekt może być delikatny - nie będą całkowicie proste. I właśnie tak było - włosy były ujarzmione, jednak dalej lekko się falowały. Nie powtarzałam zabiegu, bo raczej nie było sensu. Za to od tej pory pracuję nad poprawą kondycji włosów i próbuję je zapuścić (ile bym dała żeby mieć tak długie jak Ty ;)). Efekt u Ciebie jest świetny ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. No to u mnie chyba było chemiczne prostowanie :/ muszę się zorientować ile by kosztowało to keratynowe u mojej fryzjerki (teraz wiem, że ma produkty firmy true keratin, bo mi wspominała) i może się skuszę ;) czasem robię sobie laminowanie żelatyną - to też są białka i świetnie działają na włosy - wygładzają i nabłyszczają. I można zrobić samemu, w cenie żelatyny spożywczej ze sklepu :P wiem, dziwnie to brzmi - nakładać żelatynę na włosy, ale efekty są tego warte. Tylko Ty już nie musisz stosować takich dziwnych metod - masz piękne i proste włosy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Słyszałam o tym i przez pięć minut chciałam to sobie zrobić, ale lubię moje bziuu na głowie. Kiedyś prostowałam, teraz nie potrzebuję i dobrze mi z tym, jak jest. Choć gdybym miała prostować, to taki zabieg ułatwia życie :).

  OdpowiedzUsuń
 11. świetnie wyprostowane włosy!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlaczego nie polecasz zrobienie tego w domu? Ja kilka lat temu robiłam i byłam bardzo zadowolona, od tego czasu już nie używam prostownicy ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. W jakim salonie robiłaś zabieg ?

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.