Not understanding anything? Click here to read in English

Book: ,,The Third Woman" - Stephanie Patrick series by Mark Burnell

8/05/2013

Cześć! Na samym początku chciałabym podziękować za miłe komentarze pod ostatnim postem i nie tylko. Nawet pomimo tego, że mój blog nie jest tak popularny w porównaniu z innymi, miło jest wiedzieć, że są tu ze mną długo-terminowi czytelnicy. :-)
W każdym razie, wróćmy do tematu - którym jest ta świetna książka Marka Burnella. Rzadko zdarza się, bym pisała tu o książkach, ale w gruncie rzeczy czytam dużo. Zawsze, gdy mam na to czas - w czasie podróży, w pociągu, na wykładach na uniwersytecie (:-) ), albo przed spaniem. A ta czwarta część wydała mi się na tyle dobra, by podzielić się z wami swoją opinią na jej temat. Zatem jeśli lubicie thrillery, agentki i broń, powinna wam się spodobać ta seria ,,od zera do bohatera" o Stephanie Patrick. /

*Hi! At first I'd like to thank for the nice comments under the last post, but not only. Even that my page ain't the most popular in comparison with other blogs, it's always good to know that there are some long-time readers with me. :-)
Anyway, let's go back to the topic - which is this great book by Mark Burnell. I'm not writing much about the books here, but in fact I read a lot. I read everytime I have time to - during the trip, in the train, during the lectures at university (;-) ), or before sleep. And this fourth book seems to be good enough to share with you my opinion about it. So if you like thrillers, agent girls and guns, you'll like this ,,from zero to hero" series about Stephanie Patrick.
Pierwszą z książek (,,Metamorfozy zemsty") znalazłam dawno, dawno temu przez przypadek. I jak wielu czytelników mowi, by ,,nie oceniać książki po okładce" - zrobiłam dokładnie na odwrót. Wzięłam ją, ponieważ okładka wpadła mi w oko i kompletnie tego nie żałuję. Z czasem okazało się, że są to jedne z moich ulubionych książek.
Cała seria zaczyna się od opisu dawnego życia Stephanie. Jest w rozsypce. Z całą pewnością nieszczęśliwa. A przez umyślną walkę z wszelkimi zasadami, skończyła jako prostytutka. Ale wtedy, któregoś dnia, wszystko się dla niej zmienia. Została wybrana do przeszkolenia i do całkowitej zmiany swojego życia. Umowa była prosta. Ona zyskuje szansę na nowe życie, ale musi na to zasłużyć. I tak oto wszystko się zaczyna. Przez wkroczenie do świata okrucieństwa, pieniędzy i organizacji Magneta House. /

*I had found the first book (,,The Rythm Section") a long, long time ago accidentally. And as most of readers say ,,don't judge book by it's cover" - I did the exact opposite. I took it because I liked the cover and I don't regret at all. After all it turned out to be one of my favourite books. 
The whole series starts with the description of the Stephanie's old life. She's a mess. Clearly unhappy. By trying to fight agains the rules, she ended up as the prostitute. But then, one day, everything changes. She was picked to be trained and it was her chance to change her life completely. The deal was simple. She could gain a whole new life, but she had to earn it.
And that's how everything starts. By stepping into the world of cruelty, money and Magneta House organisation.
Skończyłam czytać trylogię na długo przed tym, jak zauważyłam, że w ogóle pojawiła się jeszcze jedna część. Na początku byłam trochę zmieszana, bo nie była dostępna po polsku - pomimo tego, że 3 pierwsze części były przetłumaczone krótko po publikacji. Zamówiłam więc ostatnią cześć (za niesamowicie niską cenę około 5zł haha) i nie mogłam się doczekać, by zacząć czytać. /

 *I had finished the trilogy a long time before I even noticed there's another part of her story. I was pretty confused, because it wasn't available in Polish - even though the first 3 books were translated shortly after publishing. I quickly ordered the last part (for the incredibly low price, about 5PLN haha) and couldn't wait to start reading.
 Czwarta część - ,,Trzecia Kobieta" jest znacznie grubsza od poprzednich części. Ale styl pisania pozostał ten sam (i dobrze!). Naprawdę przyjemnie mi się ją czytało. Zwłaszcza swego rodzaju części pamiętnikowe Stephanie - jej odczucia i myśli.
Na początku książki Stephanie jest na tzw. emeryturze. Podróżuje dookoła świata, w końcu dobrze się odżywia i żyje szczęśliwie. Ale dosięgają ją niedokończone biznesy, które chciałaby wyjaśnić. I tak oto zaczyna się cała przygoda. Dowiaduje się o kobiecie, która wygląda prawie jak ona. Albo raczej - dokładnie jak ona!
Kosmetyczna blizna, tożsamość, a nawet jej wygląd - wszystko się zgadza. Ale kim jest?
W świecie kłamstw i fałszywych tożsamości, jedna z nich nie powinna istnieć.
Stephanie musi dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy. I dlaczego jej własne życie jest w niebezpieczeństwie. /

*The fourh part - ,,The Third Woman" is way more thicker than the previous parts. But the style of writing remained the same (and that's good!). I really enjoyed reading it. Especially kind of Stephanie's diary parts - her thoughts and feelings. 
At the beginning of the book, Stephanie is retired. She's travelling around the globe, eating well and living happily. But there are some unfinished business that she wants to clarify. And that's how the adventure starts. She finds out about the woman who looks almost like her. Or, just like her!
The cosmetic scar, the identity, her look - everything's the same. But who is she?
In a world of lies and fake identities, one of her shouldn't even exist. 

Stephanie needs to find out who's responsible for it. And why her own life is in danger.
Na końcu z całą pewnością mogę polecić całą serię (lub 3 pierwsze części dla tych, którzy wolą czytać po polsku) i mam nadzieję wkrótce znaleźć coś równie dobrego do czytania. A jak jest z wami - czytaliście ostatnio coś dobrego (nie tylko o agentkach)? :-) /

 *At the end I can really recommend this series (or 3 first books if someone have troubles with english), and I hope to find something as good to read soon. And what about you - have you read something good lately (not only about agents)? :-)

7 komentarzy:

 1. PS Kocham Cię - zupełnie inna książka niż film, a jakże przyjemnie się czytało! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompletnie nie mogłam się przekonać do filmu, więc i po książkę nie sięgałam. Boję się, że to nie będzie mój klimat :D

   Usuń
 2. zgadzam sie co do Ps kocham cie. Ksiazka bardziej przypadła mi do gustu :) polecam też tańczącego trumniarza. Z ostatnio przeczytanych podobały mi sie: Ciemna strona ksiezyca (Nory Roberts) i Drugie spojrzenie (Jodi Picoult) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaintrygował mnie ten ,,Tańczący trumniarz"! Chętnie po to sięgnę :)

   Usuń
 3. Ja polecam serię 44 Scotland Street - można się uśmiać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Siła strachu" wydana niedawno przez Prószyńskiego, taka milusia książeczka o psychopatach ^^. Naprawdę dobra. A tej Twojej nie znam. Może kiedyś się przyjrzę. I zawsze polecam serię o mojej seryjnej morderczyni Gretchen Lowell. "Obłęd serca" i "Wirtuoz zbrodni" Chelsea Cain. Tylko te dwie są wydane po polsku, niestety. Wydawnictwo powiedziało, że kolejnych nie wydadzą...

  OdpowiedzUsuń
 5. czytasz ksiazki pisane po angielsku
  wow
  podziwiam
  ja zapewnie nic bym nie zrozumiala

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.