Not understanding anything? Click here to read in English

Missing Paris

1/11/2013
Jeśli miałabym wybrać miejsce, w którym mogłabym zamieszkać - z całą pewnością wybór padłby na mój ulubiony Paryż. Nie wiem, co tak bardzo mi się w nim podoba. Ale jest dla mnie magiczny. I nawet pomimo tego, że nie przepadam za francuską muzyką, ani językiem - kocham to miasto z całego serca. I podziwiam architekturę, która znacząco różni się od tej, którą znam z rodzinnego miasta, gdzie wszystko jest szare i ciemne. W Paryżu budynki są głównie beżowe lub białe, zbudowane z piaskowca. 
 
 *If I had to pick one place where I wish to live in - it would be my favourite Paris. Can't tell what I love the most about it. It seems so magical to me. And even though I don't like french music, and even french language - I do love this city with all my heart. But I do admire architecture, different than I know from my home town, where everything is dark and grey. In Paris buildings are mostly beige or white and created from the sandstone.
Bywają takie dni (albo raczej powinnam powiedzieć - wieczory lub noce), jak ten, gdy myślę o kolejnej wycieczce. Więc zastanawiam się i planuję i męczę chłopaka swoimi pomysłami (dobrze, że jest cierpliwy!). I za każdym razem, gdy próbuję wybrać nowe miejsce do odwiedzenia, w mojej głowie pojawia się wspomnienie Paryża i nic nie mogę na to poradzić że chciałabym go znów odwiedzić. :-)
 
 *There are days (or I rather say - evenings or nights) like this one, when I'm thinking about a new trip. So I'm thinking and planing, and bothering my boyfriend with new ideas (I'm glad he's patient!). And everytime I try to pick a new place I would like to visit, a memory of Paris appears in my mind, and I can't help it how much I'd like to visit it again. :-)
 W Paryżu wszystko zdaje się być jak z filmu. Ludzie kręcący się dookoła i robiący zdjęcia, pary całujące się przed Wieżą Eiffla, albo starsze osoby siedzące ze swoimi gazetami i jedzące croissanty. Może to tylko moje wrażenie, ale zdaje się, że w Paryżu życie i czas płyną wolniej. Każdy ma czas na poranna kawę albo rogalika, którego wspomniałam wcześniej, albo spacer po parku. Ale jak już mówiłam - to tylko wrażenie. :-)

*In Paris everything seems to be like from the movie. People wandering around and taking pictures, couples kissing in front of the Eiffel Tower, or elderly sitting with their newspapers and eating croissants. Maybe it's my impression, but I have a feeling that life and time in Paris seems to flies slower. Everyone have time for a morning coffee or the croissant I just mentioned or for a walk around the park. But as I said - it's only my impression. :-)
Byliście tam kiedyś? Lub może podzielacie moje wrażenia? :-) 
 *Have you ever been there? Or maybe you share my impressions? :-)

10 komentarzy:

 1. Cóż to za piękna fontanna (?) z leżącymi posągami?
  Paryż to moje marzenie i mam nadzieję, że wkrótce się spełni :)). Podzielam Twoje wrażenia, ale tylko z moich wyobrażeń. Rzeczywistość jeszcze nie jest mi dana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak. Paryż jest niesamowity! Spędziłam tam w październiku tylko kilka godzin, ale zakochałam się w tym mieście już od pierwszej chwili. Zresztą w ogóle Francja ma jakąś magię w sobie. Chętnie wróciłabym tam znowu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam, ale moje zdjęcia są bardziej...kolorowe! Byłam latem, gdy upały rozleniwiały totalnie, ale i tak było super! Ja jednak wolę bardziej włoskie klimaty, chociaż marzy mi się teraz Barcelona:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam, byłam, najbardziej podobało mi się Montmartre :):) Ale nie potrafię się pozbyć wrażenia, że w porównaniu np. z Londynem Paryż jest niesamowicie brudny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety w Paryżu jeszcze nie byłam, ale jeżeli szukasz ładnego miasta, to całym sercem polecam HAMBURG! http://paradiseintheworld.com/wp-content/uploads/2012/05/hamburg-at-night.jpg nie ważna jest pora dnia czy roku. Hamburg to miasto w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Parki, muzea, koncerty, park rozrywki w centrum i ulice pełne ludzi i klubów. Miasto inspiracji! Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na razie o Paryżu marzę....;)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nie byłam, ale teraz już jestem pewna, że pojadę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie widziałam Paryża, ale Rzym odniósł na mnie identyczne wrażenie..:) Piękne budowle, nigdzie nie spieszący się ludzie, którzy zajadają ze spokojem pyszne rogaliki i popijają kawkę w pobliskiej kafejce. Wszystko to nadaje magiczną oprawę temu miejscu:) a do Paryża swoją drogą też chciałabym się wybrać. Jestem pewna, że by mnie zauroczył:)

  Pozdrawiam,

  Malko

  OdpowiedzUsuń
 9. Paryż jest brudny i śmierdzi, a francuzi są niemili i egoistyczni, o! i nevernevernever again żadnego wyjazdu do sraryża.
  jedyne co dobrze wspominam to nasz wyczekiwany Disneyland. : D

  OdpowiedzUsuń
 10. I love Paris too! Your photographs are lovely.
  l u m u

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.