Not understanding anything? Click here to read in English

10 things you don't know about me

1/12/2013
 
Cześć! Nie wiem, co skłoniło mnie do napisania tego typu postu, ale mam nadzieję, że spodoba wam się czytanie 10 rzeczy, których (prawdopodobnie) o mnie nie wiedzieliście. :-) 
 
*Hi! Not sure what pushed me into creating that kind of post. But I hope you'll enjoy reading 10 things you don't (probably) know about me. :-)
1. Francuski - uczyłam się języka francuskiego przez 6 lat. I szczerze - nigdy mi się nie podobał i nigdy nie zależało mi na zapamiętaniu czegokolwiek. Jest dla mnie zbyt miękki. Niektórzy mówią, że to język miłości, ale nie dla mnie. Ale kto wie, może kiedyś zmienię zdanie na jego temat. :-)
 
*1. French - I've been learning French language for 6 years. And to be honest, I didn't like it so much, I never really wanted to remember anything. It's too soft for me. Some people say it's a love language, but not for me. But who knows, maybe I'll change my mind and like it someday. :-)
 
 2. Owoce - Uprzedzając pytania - nie, nie jestem na nic uczulona. Nie jem truskawek, bananów, malin, śliwek ani brzoskwiń. Nie wiem czemu. Po prostu mi nie smakują (nawet sam zapach mnie drażni!).

2. Fruits - To prevent the questions - no, I'm not alergic to anything. I don't eat strawberries, bananas, raspberries, plums and peaches. Don't know why. Just don't like them (even the smell!)
3. Słodycze zza granicy - są prawdopodobnie jedynymi słodyczami, jakie mnie interesują. Zawsze szukam innych smaków i ciekawych edycji limitowanych. Ale w codziennym życiu raczej nie przepadam za słodyczami (albo od czasu do czasu). Przywożę też zawsze smakową colę - jak moją ulubioną waniliową. /

*3. Sweets from abroad - are probably the only sweets I'm really interested in. I'm always searching for different or weird flavours of basic things. But in everyday life I don't eat sweets at all (or from time to time). I'm also always buying flavoured coke - like my favourite vanilla.

4. Zorganizowane zdjęcia - ponieważ jestem uzależniona od robienia zdjęć. Zawsze dbam o to, by żadne się nie zgubiły. Mam specjalne foldery na lata - np 2012, 2013, następnie miesiące i wydarzenia. Mam też foldery z konkretnymi sesjami z imionami. Lubię taki typ organizacji. Dzięki czemu znalezienie jakiegoś zdjęcia zajmuje mi mniej niż kilka sekund.
 

*4. Organised photos - Because I'm simply addicted to taking pictures, I always care to not let them get lost somewhere. I have folders for years - for example 2012, 2013, then months, and events. I also have some folders with specific photo session with names. I like to keep it that way. Because of that finding a picture takes less than a few seconds.
 
5. Muzyka - Nie nazwałabym siebie muzykiem, ale gram na gitarze (elektrycznej i klasycznej) oraz keyboardzie. Nie marzę jednak o zostaniu członkiem zespołu. Lubię grać w domu dla siebie i znajomych, dla przyjemności. Jestem też samoukiem. 
 
*5. Music - Can't call myself a musician, but I do play guitar (electric and classic) and keyboard. I don't dream about becoming a full-time band member. I just like to play at home or for friends, just for fun. I'm also a self tought.
6. Styl muzyki - jeśli już jesteśmy w tym temacie, muszę stwierdzić, że mam ciężki do określenia gust muzyczny. Na mojej playliście znajduje się dużo odmiennych stylem pozycji. Od rocka, przez pop, aż do klasyki. Z ,,oldschoolowych" brzmień lubię Johnny'ego Casha, Alice Coopera, The Clash, Oasis, Queen. Ale moja lista jest od tego znacznie dłuższa. Jestem też fanką muzyki filmowej i prawie zawsze sprawdzam soundtracki. 
 
*6. Music style - when we're still in this topic, I must say I have a very strange music taste. On my playlist you can find so much different types of music. From rock to pop and even sometimes classical. From the ,,oldschool" ones, I really like Johnny Cash, Alice Cooper, The Clash, Oasis, Queen. But my list is much longer than that. I'm also a great fan of film music and I'm checking out the soundtracks really often.
 7. Komiksy - nic na to nie poradzę, że nadal je lubię. I jeśli czyta mojego bloga ktoś ode mnie z uniwersytetu, prawdopodobnie pamiętacie mnie czytającą nowe wydanie ,,Avengersów" na niektórych wykładach. Preferuję wydawnictwo ,,Marvel" z komiksami takimi jak ,,X-Men", ,,Iron Man" czy ,,Ghost Rider". Ale lubię też ,,DC" (,,Batman", ,,Catwoman" i mój ulubiony ,,Constantine") oraz ,,V jak Vendetta" napisana przez Alana Moore. 

*7. Comic-books - I can't help it, I still like them. And if there's anyone from my university, who's reading my blog right now- probably remember me reading new edition of ,,The Avengers" on some classes. I prefer ,,Marvel" comics like ,,X-Men", ,,Iron Man", or ,,Ghost Rider". But I like also ,,DC" comics (,,Batman" and ,,Catwoman" and my favourite ,,Constantine") and ,,V for Vendetta" by Alan Moore.
8. Zdjęcia - ponieważ nie zawsze jestem w stanie zrobić sobie sama zdjęcie, czasem muszę poprosić kogoś o pomoc. Ale jest kilka warunków. Nie możesz ruszyć mojej lustrzanki mając brudne palce, tak jak i nie możesz jej upuścić (Zawsze to powtarzam :-) ) i prawie zawsze daję wskazówki, jak chciałabym, by zdjęcie wyglądało, lub jak użyć różnych funkcji. Bo nic nie denerwuje mnie tak, jak używanie trybu ,,auto" w profesjonalnym aparacie.
 
*8. Pictures - Because I'm not able to always take self-pictures, sometimes I need to ask somebody to do it. But there are a few conditions. You can't touch my DSLR with sticky, dirty fingers, as well as you can't drop it down (I always say that :-) ), and almost always I'm giving directions how my picture should look like. I always try to give some good advices to the photographer, or just explain how to use some functions. Because nothing drives me crazy more than using ,,auto" mode in a professional camera.
9. Nurkowanie - uwielbiam. Zwłaszcza, gdy mogę poznawać dno morza lub jeziora. Lubię wynajdywać małe muszelki, ładne kamyki i robić podwodne zdjęcia. W Grecji niemal cały czas poszukiwałam krabów pustelników i ciekawych rybek.
 
*9. Diving - I enjoy it so much. Especially where I can discover the bottom of the sea or lake. I like finding tiny shells, nice rocks or taking underwater pictures. In Greece I was searching hermit crabs and different fish all the time.
 10. Słonie - jestem ogromną miłośniczką zwierząt (co już pewnie zauważyliście), ale moim ulubionym zwierzakiem nie jest pies, lub kot, ale... słoń indyjski. Na zdjęciu możecie zobaczyć afrykańskie - nadal urocze. Nie tylko są piękne, ale też mądre. I tak, raz miałam szansę się na takim przejechać. :-) 

*10. Elephants - even that I'm a huge animal lover (I guess you could already notice that), my favourite animal isn't a dog or a cat, but... indian elephant. On the picture you can see african ones - still adorable. They're not only beautiful, but also smart. And yes, once I had a chance to ride one. :-)

9 komentarzy:

 1. Mam podobnie z organizacją zdjęć i rodzajem muzyki, której słucham. A jak chcę, żeby ktoś mi zrobił zdjęcie (co prawda nie mam lustrzanki, tylko zwykłą cyfrówkę, no ale ale :P) to zazwyczaj ode razu robi co najmniej 5, bo może wtedy chociaż jedno mi się spodoba ;)

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słoń faktycznie jest trochę nietypowy jak na ulubione zdjęcie :). Moim jest pantera śnieżna ^^. Jadłaś Laysy kawiorowe? Kupiłam sobie na Ukrainie i jak nie lubię chipsów, te mi smakowały (jako jedynej osobie z tych, które kupiły) :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja sie boje nurkowac
  nie lubie zamaczac twarzy we wodzie xD
  tez nie lubie brzoskwin, a truskawki i maliny lubie ale zima poza sezonem gdy najciezej je dostac

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię ten tag i chociaż sama nosiłam się pare razy z zamiarem zrobienia czegoś takiego, to nigdy nie doszło to do skutku:D Fajnie, że do punktów dodałaś zdjęcia. Strasznie zdziwiłaś mnie tym, że nie lubisz owoców, sama też nie przepadam za wieloma z nich, ale truskawki i banany? Jesteś chyba pierwszą osobą, którą "znam" (śledząc wpisy), która tak ma :D
  Pozdrawiam (;

  OdpowiedzUsuń
 5. Omo, myślałam, że wiem o Tobie mniej, ale na szczęście nie jest tak źle! XDDDDDDD Ale whyy mam wrażenie, że ja o Tb wiem mniej niż Ty o mnie...? To nie fair, ej XD

  OdpowiedzUsuń
 6. Na zdjęciu o komiksach wyglądasz trochę jak Justin Bieber

  OdpowiedzUsuń
 7. Słonie to takie piękne zwierzęta i tak strasznie je kochasz, że zapłaciłaś komuś kto je więzi i wykorzystuje, żeby się na jednym nich przejechać. Nie no, nie znam piękniejszego dowodu uznania i miłości.

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.