Not understanding anything? Click here to read in English

DIY: ,,Lilou" bracelet

7/09/2012
Zapewne wszyscy słyszeli o słynnych bransoletkach ,,Lilou". Jest to spersonalizowana biżuteria - zrobiona z woskowanego sznurka i złotych, lub srebrnych elementów (także z imionami lub napisami). Jednak pomimo tego, że wygląda dobrze na ręce - cena nie prezentuje się już tak świetnie. Prawie 100zł to za wiele za bransoletkę, którą można zrobić w domu w ciągu minuty! :-)
Poza tym bardzo łatwo jest znaleźć tego typu woskowane sznurki, czy dowolne zawieszki na stronach z półproduktami. Moje pochodzą z www.beads.pl (świetna jakość i niskie ceny).


CZEGO POTRZEBUJECIE:

- ok 35cm woskowanego lub bawełnianego sznurka
- dowolną zawieszkę (lub kilka)
- nożyczki
 
 *I guess almost everyone heard about famous ,,Lilou" bracelets. It's just a personalised jewellery - made of waxed cord and with silver or gold elements (also with names or signs). Even that it looked good on a hand - I didn't like the price of it. Almost 100 PLN (about 23 euro) it's too much for a bracelet you can make at home in 1 minute! :-) At also it's easy to find waxed cord and any charms or beads you want on a website with half-products. I ordered mine on www.beads.pl (Polish website with good prices and great quality).


WHAT DO YOU NEED:
- about 35cm of waxed or wool cord
- beads or charms
- scissors
 JAK WYKONAĆ:
1. Nawlecz ozdobę na sznurek i zawiąż ją prostym supłem. Powtórz, jeśli używasz więcej, niż jedną.


 HOW TO MAKE:
1. Thread your element on the cord and make a simple knot. Repeat that if you have more than just one.
 2. Chwyć dwa końce sznurka. Trzymaj jeden nieruchomo, natomiast drugim zawiąż supeł. Dzięki temu będziecie w stanie regulować bransoletkę i sprawić, by była ciaśniejsza. Supeł powinien być zawiązany ok 2-3 cm od końca.


 2. Take both endings of the cord. Hold one still and make a knot using another one. Because of that you'll be able to regulate your bracelet and make it tighter. Remember to make a knot about 2-3cm before the ending.
 3. Mam nadzieję, że pamiętaliście o zostawieniu 2-3cm wolnego miejsca przed końcem sznurka, bo teraz go użyjecie. Zróbcie kolejny supeł tak jak na zdjęciu poniżej. 


 3. I hope that you remembered about leaving 2-3cm of free space before the ending of the cord, because now you're gonna use it. Make another knot just like on the picture below.

 Tak powinno wyglądać.
 It should look like this right now.
 Powinniście być w stanie przesuwać supły, by regulować bransoletkę.
You should be able to move the knots to make your bracelet tighter.

 Możecie obciąć końce sznurka.
You can cut the endings of the cord.

 Gotowe. Proste, prawda? :)
It's ready. Simple right? :)

14 komentarzy:

 1. Kiedyś w Rossmannie jako gratis do zakupów dostałam taką bransoletkę i opowiadam mamie całą historię o tych bransoletkach (i tak nie słuchała ;)). I też pomyślałam, że nie są warte swojej ceny te "oryginalne". Sam typ bransoletki jest fajny, ale wydawać na nią tyle pieniędzy? To samo zresztą myślę o pandorkach, a nawet gorzej, bo one mi się już w ogóle nie podobają ^^.

  OdpowiedzUsuń
 2. ceny faktycznie kosmiczne
  w koncu to tylko kawalek sznurka

  OdpowiedzUsuń
 3. w zyciu bym nie wydala takiej kasy na kawalek sznurka ktory nawet nie jest ladny :P

  OdpowiedzUsuń
 4. wygląda efektownie, a to takie proste! (:

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo wszystko wolę wydać coś około 100zł i mieć bransoletkę, która prezentuje się tak: http://www.moda.net.pl/obrazki/2011/09/ee96143f133a9de2181660bb19c69066.jpg ...
  Nie trafia do mnie handmade lilou, niestety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić i taką - wystarczy grubszy sznurek :-) Zawieszki to już sprawa indywidualna :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Od jakiegoś czasu śledzę Twoje posty ;] Są bardzo ciekawe(szczególnie DIY) ;)
  Jednym z zagadnień na Twoim blogu są podróże. Może wobec tego zainteresowałby Cię projekt postcrossing? (www.postcrossing.com) - to wymiana pocztówek z całym światem ;]
  A oto mój blog na ten temat:
  http://delpuestasol.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. I teraz naprawdę mi głupio, że kupiłam taką bransoletkę.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Magda, myślisz, że zawieszki ze strony, którą podałaś, prezentowałyby sie równie dobrze jako wisiorek? Zastanawiam się, czy nie byłyby za małe...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kurdę świetny pomysł na tą bransoletkę. ;D
   zapraszam do mnie ;]

   Usuń
  2. Zależy które, bo te sprzedawane w komplecie (np po 10 sztuk) zwykle są naprawdę malutkie. Ale te pojedyncze prezentują się naprawdę fajnie - ja na przykład noszę żarówkę (gdzieś we wcześniejszych postach było jej zdjęcie nawet). Zdarzają się też naprawdę duże zawieszki, jak pióro, jaskółka (dość szeroka), czy też ośmiornica. Wszystko zależy od upodobań :-)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 9. Jakość srebra Lilou jest karygodnie niska w stosunku do ceny. Moda na Lilou przemija, a wraz z nią firma wprowadza coraz gorsze jakościowo produkty na rynek. Celem takiej polityki ma być podwyższenie drastycznie spadających zysków. Nowe zawieszki o wysokiej scieralności nie posiadoją absolutnie żadnej odporności na zarysowania lub wgniecenia. Zawiedzeni klienci nie mogą rownież liczyć na wsparcie firmy Lilou, gdyż nie uznaje się tam żadnych reklamacji. Polityka sprzedaży jest następująca; same zyski, same zyski, straty ponosi jedynie klient na własną odpowiedzialność. W podsumowaniu, za takie pieniądze liczyłam na dobry jakościowo produkt, miłą obsługę oraz poszanowanie moich praw jako konsument. Nie zostało spełnione żadne z tych kryteriów. Przykre.

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.