Not understanding anything? Click here to read in English

Bright pictures

5/18/2012
 
 Cześć! Oto kilka starszych zdjęć, ale w nowych aranżacjach kolorystycznych. Dodatkowo, starałam się wybrać takie zdjęcia, których tu jeszcze nie publikowałam.
Muszę też przyznać, że patrząc na zdjęcia, które robiłam kilka lat temu, widzę ogromną różnicę. Gdy kupiłam swój pierwszy aparat i stawiałam pierwsze kroki, jako fotograf, bardzo lubiłam robić naprawdę ciemne, mroczne zdjęcia. Nie zrozumcie mnie źle, bo nadal uważam, że tylko w czerni i bieli możemy naprawdę zobaczyć duszę fotografowanej osoby, ale po latach nie boję się koloru.
A teraz z moim Nikonem robię naprawdę radosne, jasne i kolorowe zdjęcia, a lato jest na to najlepszym czasem - z dużą ilością słońca i biedronkami w trawie. :-)

*Hi! Here you can see a few of my older pictures, but in new colors. I also tried to choose that photographs that I've never published here.
I must say that by looking at the pictures that I took a few years ago, I see a huge difference. When I bought my first camera and I was taking my first steps as a photographer, I enjoyed taking really dark pictures. Don't get me wrong, I still think that only in black&white we can truly see someone's soul, but now I'm not afraid of the color anymore. 
And now with my newest Nikon, I'm taking really cheerful, bright and colorful pics and summer is the best time for that - with a lot of sun and ladybirds in the grass. :-)
11 komentarzy:

 1. Beautiful pics! Just love the ladybirds ^_^

  OdpowiedzUsuń
 2. oh wow you are so good at photoshop! I LOVE the photos!!!

  bisous,
  mia

  HEYLILAHEY

  OdpowiedzUsuń
 3. W kolorze też robisz świetne zdjęcia :) pozdrawiam Cię cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam tak, że im cieplej, tym bardziej przemawia do mnie kolor. Za to przez większośc roku jednak rządzą odcienie szarości. U mnie to się akurat przekłada na szycie :) Twoje zdjęcia mają takie kolory, że czuję powiew wakacyjnego powietrza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie skomponowane fotografie :)

  Dodaję do oberwowanych.

  OdpowiedzUsuń
 6. These are lovely photos!

  Much love from the SABO SKIRT girls!
  ♥ SHOP: http://www.saboskirt.com
  ♥ aBLOG: http://www.saboskirt.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nadal nie wiem jak Ty przerabiasz te fotki, próbowałam jakiegoś tutka ale tak ładnie to to nie wychodzi, kolorowo tak, ale jeszcze nie tam gdzie trzeba, hmmm rozmazujesz tła na wstępie czy robisz zdjęcia już o takiej głębi ostrości, że drugi plan jest niewyraźny? Pytam bo czasem mam zdjęcia znajomych, które warto by było właśnie tak poprzerabiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmyte tło wychodzi dzięki ustawieniu niskiej przysłony (w przypadku mojego obiektywu 18-105mm jest to w okolicy f/3,5, w obiektywach 50mm da się uzyskać większą głębię dzięki przysłonie np f/1,8). Rozmyć tło można też ręcznie w programie - używając pędzla ,,blur brush", albo automatycznie używając komendy rozmycia tła np dookoła postaci. Ale efekt jest niestety trochę gorszy niż gdy tło jest rozmyte od początku. Zdjęcia często rozjaśniam i zwiększam kontrast, a w przypadku bardzo kolorowych zdjęć często po prostu nakładam je ręcznie za pomocą pędzla (myszką, albo w tablecie graficznym) z trybem pędzla ustawionym np. na ,,Soft light", żeby były delikatne.

   Usuń
  2. tak tak, wiem, że głębia ostrości zależy od przysłony ale właśnie pytałam czy Ty robisz już to aparatem czy potem w photoshopie, ja mam wersje 7 więc dla wielu jest to z epoki dinozaurów wersja (heh) ale ja się do nie przyzwyczaiłam i możliwe, że niektórych opcji tam nie mam, akurat właśnie rozmazywanie porządne można tam zrobić jedynie przez filtr poruszenia, także tegooo.. ;) będę dalej podziwiać Twoje osiągnięcia w przerabianiu zdjęć

   Usuń
  3. Filtr poruszenia psuje tylko zdjęcia, także nie polecam. Najlepiej właśnie zrobić tak zdjęcie, żeby nie trzeba było potem przerabiać.
   A wersję 7 używa zaskakująco dużo osób :-)

   Usuń
 8. zapomniałam dodać, że z tych najfajniejsze są: 1 i 4 :)

  OdpowiedzUsuń

The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.