Not understanding anything? Click here to read in English

How to change the background in PS/Gimp

11/18/2011
 Jest wiele sposobów na zmianę tła w Photoshopie lub Gimpie. Niektórzy z was pewnie używają do tego green-screena, inni może wycinają postać i wklejają ją w innym miejscu, ale ja mam na to własny sposób, który zaraz wam zaprezentuję. Pokażę wam jak zmienić tło na zdjęciu, gdy postać obrócona jest do was profilem. Znajdziecie tu pewnie wiele błędów, ale jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób, jaki znam. Dodatkowo całość wykonałam używając czarno-białego zdjęcia, ponieważ łatwiej jest, gdy nie musimy zmagać się z dopasowaniem kolorów.
W każdym razie, mam nadzieję, że ten poradnik okaże się dla was pożyteczny. Dodatkowo obiecuję, że zrobię podobny, tylko z kolorowymi zdjęciami :-)

*There are many ways to change the background in Photoshop or Gimp. Some of you probably use for that the green-screen, maybe you cut the character and just paste it somewhere else, but I have my own way that I will present to you right now. I will show you how to change the background in the picture when you see the profile of the character. There are a lot of mistakes, but it's the faster and the simplier way that I know. At also I did it on the black&white shot, because it's easier when we don't have to deal with the colors.
Anyway, I hope this tutorial would be useful for you. And I promise to make a similar tutorial with the colorful shots :-)

 
 1.Otwórz zdjęcie w PS/Gimpie. Zmień kolor na czarno-biały (pokazałam jak to zrobić w kroku...)

*Open the picture in PS or Gimp. Change the color into b&w (I showed how to do it in step...)


2. Zamaluj wszystko dookoła na biało przy użyciu pędzla.
*Use the paintbrush to paint everything around on white.

3. Starajcie się rysować je dokładnie.
*Try to paint them careful. 
 4. Znajdź zdjęcie (możecie użyć darmowych stock photos),które chcecie użyć jako tło. Pamiętajcie o zachowaniu zasad symetrii i perspektywy, więc obiekty bliższe postaci są większe i bardziej wyraźne. Otwórzcie znalezione zdjęcie w tym samym programie.
Następnie kliknij: kolory -> barwienie.

*Find the picture (you may use free stock photos) you want to use as a background. Remember about the rules of symmetry and perspective, so objects near the character are bigger and more visible. Open the picture you found in the same program.
 Click: Colors -> dying


5. Zmień nasycenie na 0%.
*Change saturation into 0%.

6. Skopiuj zdjęcie, które chcesz użyć jako tła i wklej je na na oryginalne zdjęcie. Zmień krycie na ok. 60% i użyj gumki na całą postać. Uważaj, by nie wyjechać poza linie.
*Copy the picture you want to use as a background and paste it on the original shot. Change tha opacity for about 60% and use the eraser on the whole body. Be careful to not erase more than the body.

7.  Gdy skończycie wymazywać postać kliknijcie: Zakotwicz warstwę.
*When you finish erasing the character click: Anchor Layer


8. Możecie użyć Kolory -> krzywe, by zmienić kolory na ciemniejsze, lub jaśniejsze lub Kolory -> Jasność i kontrast.
*You may use Colors -> Curves to change the colors for darken or brighten or use Colors -> Brightness and contrast.
Dodatkowo zmieniłam kolory z czarno-białych na sepię, ale powiem jak to zrobić innym razem. Dodałam dodatkowo małe graffiti i napis ,,sztuka studiowania" ;-)  
Poza tym, jak już mówiłam - jest to naprawdę podstawowy sposób. Zazwyczaj w swoich zmianach tła używam także czegoś, co się nazywa ,,gaussian blur", albo po prostu ,,blur", ale pokażę wam to innym razem, by mieć pewność, że zanim zaczniecie brać się za szczegóły - opanujecie podstawy :-) /*I also changed the colors from b&w into sepia, but I'll tell you how to do it another time. I added also a small graffiti and a sign ,,sztuka studiowania" (art of studying - my blog's adress) :-) 
At also in my postprocessing I use something called ,,gaussian blur" or just ,,blur", but I'll show you that other time, to make sure that before you start taking care about details - you'll know the basics.


Mój poradnik okazał się przydatny, czy może znacie inne sposoby na zmianę tła? /*Was my tutorial helpful, or you use a different way to change the background?

3 komentarze:

 1. I'm going to bookmark this and give it a try later!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sure, feel free to try it out :-) Tell me after if it wordked :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja najczęściej bawię się w PS-ie. Biorę filtr-> wydziel i zaznaczam co trzeba wywalić, a potem tylko wrzucam właściwe tło;) No i wiadomno: kolory, kontrasty i inne takie. Ale ten sposób też wydaje się ciekawy;)
  Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
The Daily Wonders - all rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.